bezkompromisowo.pl

Blog tematyczny o biznesie i inwestycjach

FinanseInwestycje

Czy inwestycja w nieruchomości się opłaca?

Czy inwestycja w nieruchomości się opłaca?

Wiele osób posiadających nadprogramowe środki pieniężne zastanawia się, gdzie zainwestować pieniądze, by z czasem przyniosły one zysk. Oczywiście nie bez znaczenia jest również bezpieczne ulokowanie kapitału, które gwarantuje, że inwestor nie straci zainwestowanych środków. Na szczęście możliwości inwestycji jest naprawdę wiele i potencjalni inwestorzy mają w czym wybierać.

Inwestycja w nieruchomości – czy to się opłaca?

Każda osoba zastanawiająca się, gdzie zainwestować pieniądze, z pewnością powinna rozważyć inwestycję w nieruchomości. Jest ona uznawana za jedną z najbardziej opłacalnych form inwestowania gotówki. Szczególnie opłacalny może okazać się wynajem długoterminowy, który zapewnia inwestorowi stały dochód pasywny. Przy wyborze konkretnej nieruchomości warto jednak wziąć pod uwagę jej lokalizację, która może przyciągnąć potencjalnych najemców.

Na czym polega house flipping?

Jeśli chodzi o możliwości inwestycji, to inwestorzy bardzo często kupują nieruchomości w niskiej cenie, a następnie przeprowadzają w nich remont, co znacznie podnosi ich wartość. Takie postępowanie nosi miano house flipping. Jego celem jest sprzedaż nieruchomości z zyskiem. Uznaje się, że w ten sposób inwestor może zyskać nawet 30% wartości włożonych w zakup środków.

Osoby zainteresowane house flippingiem powinny jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by wybrać nieruchomość, która może wiązać się z perspektywą wysokiego zysku w przyszłości. Trzeba wziąć pod uwagę, że w tym przypadku zyski przychodzą po czasie i trzeba na nie nieco poczekać.

Inwestycja w nieruchomości – komercyjne powierzchnie użytkowe

Coraz większa liczba osób rozważających możliwości inwestycji w nieruchomości interesuje się kupnem powierzchni użytkowych. Tego typu forma inwestowania z pewnością wymaga dużej wiedzy, jednak w perspektywie przynosi całkiem spore zyski. Osoby, które zajmują się wynajmem powierzchni użytkowych zazwyczaj zawierają długoterminowe umowy, które obowiązują nawet przez kilkanaście lat. Dzięki temu mają pewność, że zysk będzie stały w długiej perspektywie czasu.

Warto podkreślić, że rentowność nieruchomości komercyjnych jest znacznie wyższa niż w tradycyjnych mieszkaniach na wynajem. Niestety, jest to rynek wyjątkowo podatny na zdarzenia losowe, co z pewnością jest jego sporą wadą.

Dlaczego warto inwestować pieniądze w nieruchomości?

Eksperci finansowi zgodnie twierdzą, że inwestycja w nieruchomości to jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie może zdecydować się inwestor. Wszystko dlatego, że nieruchomości zyskują na wartości i nic nie zapowiada, by wkrótce miało się to zmienić. Ceny mieszkań wciąż rosną, przez co śmiało można stwierdzić, że inwestowanie w nieruchomości wiąże się z wyjątkowo niskim ryzykiem i praktycznie zerową szansą na utratę zainwestowanych środków.

Warto wziąć również pod uwagę fakt, że nieustannie rosnąca inflacja redukuje wartość pieniądza. Zainwestowanie go w nieruchomości to dobry sposób na to, by uchronić go przed spadkiem wartości.

Udostępnij