Kutz przeprasza Ziobrę

Zb._Ziobro

Na portalu tvn24.pl ukazały się przeprosiny Kazimierza Kutza, skierowane do Zbigniewa Ziobry. To wynik grudniowego wyroku warszawskiego Sądu Apelacyjnego, który uznał odwołanie posła Solidarnej Polski.

W czerwcu 2011 w wywiadzie dla Newsweeka, pytany o raport sejmowej komisji śledczej badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy, senator Kutz powiedział, że „Ziobro z Kaczyńskim zamordowani bezbronną kobietę”. Za te słowa obaj posłowie wytoczyli mu proces. — A ja na to jak na lato — komentował to wówczas w TVN24 Kazimierz Kutz. — Moja reakcja była na ich żarty, które są dowodem na brak wrażliwości etycznej. Ja to powiedziałem w tym swoim gniewie. Miałem prawo tak powiedzieć, a pan Ziobro może wytoczyć mi proces. Sprawa nie jest zamknięta.

W przypadku posła Ziobry sprawę prawomocnie rozstrzygnął na początku grudnia warszawski sąd apelacyjny, nakazując przeprosiny oraz przekazanie 30 tys. na cel społeczny. – Inkryminowana wypowiedź wykraczała poza dopuszczalne ramy krytyki działalności politycznej powoda. Pozwany powiedział co powiedział, nie zastanawiając się chyba nad konsekwencjami swej wypowiedzi. Co najmniej liczył się, godził się z tym, że będzie ona stanowiła naruszenie dóbr osobistych powoda – powiedziała w ustnym uzasadnieniu wyroku sędzia Dorota Markiewicz.

Senator PO już raz przegrał proces o zniesławienie. W 2010 roku przeprosił Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie go „osobą psychopatyczną”. (fot. R. Hołubowicz, lublin.com.pl)

 

 

Related Posts