Nasz news! „Zarobieni na igrzyskach”, część 2. Ujawniamy listę płac komitetu Kraków 2022

płace-page-001

10 tys. dla dyrektora, 7 tys. dla jego zastępczyni, 9 tys. dla eksperta ds. public relations.

Równo pół roku temu stowarzyszenie Komitet Konkursowy Kraków 2022 zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Niedługo potem, jego biuro rozpoczęło funkcjonowanie. Kupiono niezbędne meble, materiały biurowe, sprzęt komputerowy oraz zatrudniono etatowych pracowników. Pierwszą zatrudnioną osobą był główny księgowy, który za swoją pracę dostaje 7.797,62 zł. brutto. Tydzień po nim zostają zatrudnione kolejne osoby – Rafał Dyląg, dyrektor biura z pensją 8.515,88 zł., osoby ds. spraw organizacyjno – promocyjnych, dwie z miesięcznym wynagrodzeniem 4.210,18, jedna z wynagrodzeniem o połowę mniejszym 2.057,97. W grudniu 2013 roku w komitecie pracuje już sześć osób, bo skład uzupełnia jeszcze pracownik działu prasowego, który zarabia 4,2 tys. zł.

W marcu w komitecie zarabiało się średnio 7,5 tys. zł. Dyrektorska pensja 9,9 tys. zł.

1 stycznia to nie tylko pierwszy dzień nowego roku, ale także pierwszy dzień podwyżki dla dyrektora, który będzie od teraz zarabiał 9.900 zł. W styczniu do biura dołącza Patrycja Tocka, zastępca dyrektora ds. administracyjno – organizacyjnych z pensją 7,801,00 zł., następnie kolejny pracownik działu prasowego z wynagrodzeniem trochę ponad średnią krajową oraz dwójka tłumaczy, którzy zarabiają po 8 tys. zł. na głowę. W tym czasie, dziesięć tygodni przepracowuje w komitecie specjalista ds. public relations z pensją 9 tys. zł.

W zeszłym tygodniu stanowiska straciło kierownictwo komitetu. Nowym dyrektorem został dotychczasowy szef miejskiego wydziału informacji, turystyki i promocji Marcin Kandefer, a jego zastępczynią Anna Mroczka. Nie udało nam się ustalić, czy wynagrodzenie kierownictwa pozostanie na tym samym poziomie. W piątek zmieniła się także struktura organizacyjna biura. Poinformował o tym komitet na swojej stronie internetowej. Ujawnił tam również, po raz pierwszy, pełny skład etatowych pracowników komitetu oraz ekspertów:

Stanowiska ds. spraw promocyjnych:

Katarzyna Stępniewska – Walaszczyk, gł. specjalista

Magdalena Chalaga

Anna Głuc

Adrian Staszyszyn

Biuro prasowe:

Gabriela Prokocka – Kazek, gł. specjalista

Agnieszka Jureczko – Knera

Lukasz Mordarski

Stanowiska ds. organizacyjnych:

Kamila Kędzierska, gł. specjalista

Anna Kuźnia

Ewa Dulak

Maciej Smoczyński

Bartosz Krajka

Eksperci: Adam Lazuka, Michał Langer, Marcin Płachno, Tadeusz Zygmunt, Sebastian Błażkiewicz, Mateusz Zmyślony, Jerzy Jakobshe.

Rejestr umów komitetu KRK2022 do ściągnięcia tutaj

Lista płac pracowników komitetu KRK2022 do ściągnięcia tutaj

Bezkompromisowo.pl dwa dni temu jako pierwsze ujawniło pełny rejestr umów zawartych przez komitet, od czasu rejestracji.

Related Posts