bezkompromisowo.pl

Blog tematyczny o biznesie i inwestycjach

Finanse

5 największych korzyści z faktoringu w PragmaGO

5 największych korzyści z faktoringu w PragmaGO

Wystawiasz faktury z terminem płatności nawet 30-60 dni, ale chcesz otrzymać pieniądze wcześniej? To możliwe! Wystarczy sprzedać faktury firmie faktoringowej i zyskać dostęp do środków w kilka chwil. Nie wiesz, czy faktoring jest dla Ciebie? A może zastanawiasz się, jaką firmę faktoringową wybrać? Przeczytaj artykuł i poznaj 5 największych korzyści z wyboru usługi w PragmaGO!

1. Zapewnisz swojej firmie płynność finansową

Faktoring to usługa, dzięki której unikniesz zatorów płatniczych i zadbasz o to, by gotówka wciąż była w obrocie. Zamiast czekać nawet kilkadziesiąt dni na środki, wydasz pieniądze np. na opłacenie bieżących kosztów, wypłaty dla pracowników, realizację dużego zlecenia czy skorzystanie z innej okazji. To najlepszy sposób, by realizować swoje cele biznesowe i rozwijać przedsiębiorstwo. Płynność finansowa to klucz do tego, żeby Twoja firma przynosiła zyski!

2. Wybierzesz limit zgodnie z potrzebami

W PragmaGO standardowy maksymalny limit wynosi 1 mln złotych, jednak w razie potrzeby wszystkie szczegóły można ustalić indywidualnie. Jeśli masz większe potrzeby, podejdziemy do nich elastycznie. Dodatkowo szybko dodasz lub usuniesz kontrahentów, a także złożysz wniosek o zmianę limitu faktoringowego. Sam limit jest natomiast ustalany m.in. na podstawie wysokości kwot faktur, które chcesz sprzedać.

3. Załatwisz wszystkie formalności online

Masz dość wielogodzinnych spotkań, czekania w kolejkach czy wizyt w biurze? Z PragmaGO wszystko zorganizujesz przez internet! Wniosek o faktoring wystarczy złożyć online i trwa to jedynie kilka minut. Sam formularz jest bardzo intuicyjny – uzupełniasz przede wszystkim dane swojej firmy oraz kontrahentów, a także informacje o tym, jakiego limitu oczekujesz. Po weryfikacji mailowo otrzymujesz wszystkie warunki (razem z całkowitym kosztem), a także podpisujesz umowę, którą dostarczymy kurierem pod wskazany adres. 

Jeśli chcesz skorzystać z jednorazowego finansowania tylko od czasu do czasu, wszystkie formalności załatwisz online, a warunki potwierdzisz SMS-em.

4. Uzyskasz faktoring bez długiego oczekiwania

Po złożeniu wniosku weryfikacja trwa zwykle 1-2 dni, a pieniądze są przelewane ekspresowo – gdy Twój kontrahent potwierdzi fakturę. Dzięki temu nie czekasz w nieskończoność, aż Twój wniosek zostanie przetworzony. Wiemy, jak ważny jest dla Ciebie czas, dlatego działamy bardzo szybko. 

Faktoring jest ponadto dostępny dla wszystkich przedsiębiorców – bez względu na staż na rynku, branżę czy formę prowadzenia działalności. 

5. Zwiększysz swoją konkurencyjność na rynku

Odległe terminy płatności to dla wielu kontrahentów ogromna zaleta. Jeśli oferujesz taką możliwość, dbasz o konkurencyjność swojego biznesu. Gdy korzystasz z faktoringu, możesz bez problemu zaproponować klientom nawet kilkadziesiąt dni na spłatę, a mimo to zapewnić firmie płynność finansową.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat faktoringu i poznać dokładne szczegóły? Przeczytaj artykuł na stronie PragmaGO: https://pragmago.pl/porada/faktoring/

Artykuł sponsorowany

Reading Malopolska

Udostępnij