Nasz news. Wideokonferencja z MKOL za 86 tys. zł.

TANDBERG_E20_(Jimmy_Wales)Na obsługę majowej wideokonferencji między MKOL a reprezentantami miast kandydujących, komitet konkursowy Kraków 2022 wydał 86 tys. zł.

Na początku maja zorganizowano wideokonferencję pomiędzy MKOL a reprezentantami miast, które starają się o status kandydata do organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Przez piętnaście minut przedstawiali oni Komitetowi swoje trzyminutowe prezentacje, po czym następowała półgodzinna sesja pytań i odpowiedzi.

Lwów, Oslo, Ałmaty, Pekin, Kraków.

W rozmowach, oprócz stolic Kazachstanu i Chin wziął udział także Lwów, pomimo niestabilnej sytuacji w Ukrainie oraz Oslo. Start stolicy Norwegii jest niepewny ze względu na ostatnie głosowanie w parlamencie, w którym rządząca partia zagłosowała przeciw udzieleniu gwarancji rządowych.

Z MKOL rozmawiali również przedstawiciele Krakowa. Jak ustalił portal bezkompromisowo.pl, za obsługę całego wydarzenia jedna z krakowskich firm otrzymała 86 tys. zł. Kiedy zapytaliśmy ją o szczegóły, odesłano nas do komitetu. Jednak tam również nie dostaliśmy odpowiedzi na nasze pytania (fot. Nicolas Goldberg Thomas von der Lippe).

Related Posts