Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Gdzie wysłać nastolatka na wakacje? Sprawdź obozy e-sportowe.

28 kwietnia 2023 obozy


Nadchodzi majówka a więc idealny czas aby zastanowić się czy i gdzie wysyłamy nasze dzieci na wakacje. Wielu z nas wybierze osób sportowy jako świetną alternatywę, podczas której dzieci będą mogły aktywnie spędzić czas. Coraz popularniejsze są jednak inne oferowane obozy e-sportowe. Czym są i skąd ich popularność? Tego dowiemy się z poniższego artykułu. 

Obozy e-sportowe – czy warto?

Ta mało znana nazwa może zmylić rodziców lub opiekunów ale kiedy sprawdzimy ofertę dokładnie okażę się, że organizatorzy absolutnie nie chcą aby nasze dzieci spędziły wakacje przykute do komputera, co często działo się podczas roku szkolnego. Często bez większej możliwości wyboru ani rodzica ani dziecka – ot, znak naszych czasów. Czy jest się czego bać? Nie ma mowy! W ramach dzisiejszego artykułu dokładnie przyjrzymy się co oferują tegoroczni organizatorzy i gdzie w tym roku warto wysłać nastolatka, ale także dziecko w innym wieku na wakacje. 

Najprościej, jak można to ująć, game camp, lub obóz e-sportowy – jak ten organizowany przez odpowiedzialnych za turniej pod uroczą nazwą Dwa Oblicza Sportu – to cykl wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży, podczas których mogą się rozwijać na wielu płaszczyznach. Ich zamiłowanie do konkurencyjnych gier komputerowych, coraz częściej uznawane są za prawdziwy sport, nazywany obecnie e-sportem. Osiągane w nich zadowalające wyniki mogą też zaowocować sławą, możliwością podpisania profesjonalnych kontraktów i sporymi pieniędzmi – nic dziwnego więc, że coraz więcej młodzieży chce poświęcać swój wolny czas właśnie tej formie wyrazu. Jednak w przypadku Dwóch Obliczy Sportu chodzi o zdrową równowagę, która jest dziś bardzo potrzebna. 

Zajęcia na swieżym powietrzu

Wielu rodziców aż nazbyt boleśnie zdaje sobie sprawę z tego, że w ostatnich latach dzieci i młodzież spędzają wolny czas niemal bez przerwy przed ekranami komputerów. Czy to na lekcjach online, czy na zajęciach pozalekcyjnych komputer stał się nieodłączną częścią życia naszych dzieci. Dlatego też uczestnikom obozu sportowego, oprócz zajęć związanych z szeroko pojętą zabawą, proponujemy zajęcia na świeżym powietrzu lub w terenie, podczas których mogą zadbać o swoje ciało i dać odpocząć oczom od ekranów komputerów. 

Zajęcia są zgrabnie i przemyślanie połączone aby zawrzeć w sobie pełnie elementów obozu sportowego jak i tego e-sportowego. Szczegóły prezentują na swojej stronie, gdzie każdy zainteresowany rodzic może sprawdzić tegoroczny planowany obóz jak i cały turnus. Daty i miejscowości są tam również podane a organizatorzy chętnie udzielą wszelkich potrzebnych, dodatkowych informacji. 

Jeśli chcemy więc wysłać nastolatka na obóz, z którego nie będą chcieli wracać, poznają na nim mnóstwo znajomych o podobnych zainteresowaniach i zdobędą nowe, cenne w dzisiejszych czasach umiejętności, to nie warto się wahać. Jest to też bardzo sprytny sposób aby zachęcić dzieci, które zbyt dużo czasu spędziły w roku szkolnym przed komputerem do zainteresowania się różnymi dziedzinami sportu a także ćwiczenia komunikacji z innymi dziećmi poprzez cenne nauki z gier zespołowych – tych online jak i offline.

Redakcja bezkompromisowo.pl

L to blog tematyczny o biznesie. Znajdziesz tutaj informacje na temat, jak najlepiej zainwestować twoje pieniądze. Nasz zespół doradza w wielu kwestiach związanych z finansami. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu bankowości, biznesu i inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kwiaty w biurze
Jakie usługi dla biznesu
obozy

Jesteś zainteresowany reklamą?