Minister potwierdza nasze informacje. Przedstawia autorkę części matematycznej i koszty rządowego elementarza

13872774825_2967123458_oWe wtorek jako pierwsi przedstawiliśmy Marię Twardowską jako autorkę części matematycznej, Ujawniliśmy też, że trzy autorki podręcznika za swoją pracę zainkasują prawie 200 tys. zł.

Podczas dzisiejszej prezentacji w MEN potwierdziła to minister Joanna Kluzik – Rostkowska. Zaprezentowała również gotową pierwszą część elementarza, który ma trafić do szkół przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Jego elektroniczna wersja jest już dostępna dla każdego na stronach MEN. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będzie on opiniowany przez ekspertów oraz nauczycieli. Do konsultacji są zaproszone również dzieci i rodzice. Maria Lorek, szefowa zespołu tworzącego podręcznik, powiedziała, że ma on być zachętą do pobudzania aktywności dzieci. – Chcieliśmy, aby treści zawarte w elementarzu stworzyły uczniom okazję do działania, stymulowały ich wyobraźnię i ekspresję. Dzieciom trzeba stworzyć przestrzeń do edukacji. Nie musi to być sala lekcyjna. Chodzi o to, by pewne propozycje co do sposobu prowadzenia zajęć, wspólnej pracy wychodziły zarówno od nauczyciela, jak i od dzieci – dodała. (fot. KPRM)

 

 

 

Related Posts