40 tys. zł. odprawy dla odwołanego prezesa i powrót do spółki

SONY DSCPiotr Bramorski dostanie 40 tys. zł. odprawy i wróci do Kolei Śląskich na stanowisko szefa ds. kontroli i audytu. Odwołano go dwa tygodnie temu po audycie Urzędu Transportu Kolejowego.

13 lipca rada nadzorcza Kolei Śląskich odwołała szefa zarządu Piotra Bramorskiego. Powodem były „problemy wizerunkowe przewoźnika” po publikacji wyników kontroli UTK. Zdaniem rady spowodowało to utratę zaufania pasażerów do spółki.

Szereg błędów i nieprawidłowości

W ciągu ostatnich miesięcy UTK donosiło o wielu nieprawidłowościach. W grudniu ubiegłego roku było wiele skarg pasażerów na spóźniające się i przepełnione pociągi. Zdarzały się również omdlenia. Sprawę zbadał UTK i jej szef wydał decyzję, w której stwierdził bezprawne praktyki spółki, naruszających zbiorowe interesy pasażerów.

O kolejnych nieprawidłowościach UTK donosił w lutym, maju oraz czerwcu. Zarzuty dotyczyły procesu utrzymywania pojazdów oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem. W końcu, dwa tygodnie temu rada nadzorcza zadecydowała o odwołaniu Piotra Bramorskiego.

Teraz okazuje się, że do spółki wraca na nowoutworzone stanowisko. Potwierdza to Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich – Do jutra Piotr Bramorski jest na wypowiedzeniu. Zarząd spółki planuje jego zatrudnienie od początku sierpnia na stanowisku kierownika audytu wewnętrznego i kontroli – wyjaśnia. Skąd taka decyzja? – To osoba, której doświadczenie, kompetencje, znajomość firmy i wiedzę w zarządzaniu Kolejami Śląskimi można wykorzystać – mówi Wawrzaszek.

Rzecznik potwierdza również informację o przyznaniu odprawy – Panu Bramorskiemu przysługuje odprawa w wysokości dwukrotnego miesięcznego wynagrodzenia. Przed odwołaniem wynosiło ono 20 279,04 zł. brutto – mówi. Odwołany prezes otrzyma zatem ponad 40 tys. zł.

Koleje Śląskie przewożą 16 mln pasażerów rocznie, na 11 liniach w województwie. Obracają rocznym budżetem w wysokości 230 mln zł.

Fot. Patryk Farana.

Related Posts