Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Działalność niezarejestrowana od a do z

23 czerwca 2022 działalność nierejestrowana jak założyć


Działalność nierejestrowana jest doskonałym wyborem dla tych przedsiębiorców, którzy chcą wypróbować swój nowy pomysł na biznes. Mowa tutaj oczywiście o działalności, która pozbawiona jest jakichkolwiek formalności. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak założyć działalność niezarejestrowaną.

Działalność nierejestrowana – co trzeba wiedzieć?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że założenie działalności nierejestrowanej w Polsce jest możliwe na podstawie stosownej ustawy. Pamiętać należy także o tym, że niektóre rodzaje działalności niezarejestrowanej wymagać będzie wpisu do ewidencji. Jak powszechnie wiadomo głównym celem działalności niezarejestrowanej nie jest wypracowanie jak największego zysku. Po osiągnięciu stosownego progu dochodowego niezbędne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Olbrzymim atutem działalności niezarejestrowanej jest to, że podatki płaci się tylko raz w roku. Dzięki zwolnieniu z opłat miesięcznych można skupić się na prowadzeniu biznesu i można dodatkowo zaoszczędzić sporo gotówki na księgowym. Działalność nierejestrowana podlega pod uproszczoną ewidencję sprzedaży, dlatego też nie trzeba prowadzić księgowości.

Działalność nierejestrowana jak założyć?

Jak wspomniano powyżej założenie działalności nierejestrowanej dla wielu przedsiębiorców jest pierwszym krokiem do większego biznesu. Jeżeli wywiązywać będziemy się z obowiązku prowadzenia uproszczonej ewidencji sprzedaży to automatycznie traktowani będziemy jako działający w systemie. Z praktycznego punktu widzenia, aby założyć działalność niezarejestrowaną wystarczy działać. Jeżeli nasz pomysł sprawdzi się w praktyce i osiągniemy znaczne zyski to wówczas będzie można założyć własną działalność gospodarczą, która będzie w pełni rejestrowana. Wówczas warto sprawdzić jakie są rodzaje działalności i która forma opodatkowania będzie dla nas najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Jakie zalety ma własna działalność?

Własna działalność gospodarcza to wiele korzyści. W pierwszej kolejności warto wspomnieć chociaż o tym, że można skorzystać z wielu ulg podatkowych. Dla początkujących przedsiębiorców własna działalność gospodarcza z ekonomicznego punktu widzenia może okazać się lepszym rozwiązaniem niż praca na etacie. Prowadząc własną działalność gospodarczą można wszelkie koszty prowadzenia biznesu zmniejszyć poprzez odprowadzany podatek. Od przychodu można odliczać na przykład koszty paliwa, rachunki za prąd i telefon itp. Osoby, które osiągają wysokie dochody mogą skorzystać z odprowadzania podatku liniowego, który zawsze wynosi 19%. Opisując największe zalety warto wspomnieć również o elastycznym czasie pracy. W wielu zawodach sami decydujemy, kiedy i gdzie chcemy pracować. Na własnej działalności gospodarczej możemy odpocząć zawsze wtedy, gdy będziemy tego potrzebować. Zarobki i sukces naszej firmy zależy tak naprawdę od naszego zaangażowania. Założenie własnej działalności gospodarczej w Polsce wbrew pozorom nie jest wcale trudnym zadaniem. Aby uniknąć problemów warto jednak skorzystać z pomocy dobrego księgowego.

Mooka

Redakcja bezkompromisowo.pl

L to blog tematyczny o biznesie. Znajdziesz tutaj informacje na temat, jak najlepiej zainwestować twoje pieniądze. Nasz zespół doradza w wielu kwestiach związanych z finansami. Dzielimy się profesjonalną wiedzą z zakresu bankowości, biznesu i inwestycji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

transport
Strony internetowe
Banderole podatkowe

Jesteś zainteresowany reklamą?