Jest oświadczenie majątkowe Premiera. Sensacji brak

Zrzut ekranu 2014-05-23 (godz. 20.20.57)

Dzisiaj na stronach kancelarii Sejmu pojawiło się oświadczenie majątkowe Donalda Tuska. Co z niego wynika? Dochody się nie zmieniły, Premier sprzedał swoje udziały w funduszach inwestycyjnych i emerytalnych, a jego żona zarobiła na książce 100 tys. zł.

Donald Tusk zarobił w zeszłym roku dokładnie tyle samo, ile w poprzednim: 198 tys. zł. – pensja premiera, 29 tys. zł. dieta poselska, 2,3 tys. – mandat poselski. Do zeszłorocznych dochodów doszło jeszcze 13,2 tys. zł. za najem mieszkania.

O  70 tys. zł i 2 tys. USD wzrosły oszczędności Premiera, prawdopodobnie na skutek sprzedaży udziałów w funduszach inwestycyjnych i emerytalnych. Donald Tusk wpisał również do oświadczenia 100 tys. zł., jakie zarobiła na swoich wspomnieniach jego żona.

Nie zmieniły się również nieruchomości – dwa mieszkania i działka z domkiem letniskowym. Tuskowie cały czas jeżdżą siedmioletnią Toyotą Yaris.

Kilka dni temu pojawiły się kontrowersje związane z brakiem publikacji oświadczenia majątkowego Premiera na stronach Kancelarii Sejmu. Przyczyną okazała się kolejność wprowadzania danych. Jest ona alfabetyczna, zatem oświadczenie majątkowe Premiera, z oczywistych względów, pojawiło się tam jako jedno z ostatnich.

Related Posts